Sklep Medyczny help MED

66-200 Świebodzin, Wałowa 14c

68 476... 35 69więcej

Twoja lokalizacja

zmień lokalizację

   

  • Street View
  • Mapa

Specjalizacje i marki

 

Sklep Medyczny specjalizuje się w profesjonalnym doborze artykułów medycznych, ortopedycznych i rehabilitacyjnych . Różnorodnych sprzętów i akcesoriów medycznych służących do leczenia, poprawy kondycji, a także ułatwiające pracę lekarzom różnych specjalizacji oraz rehabilitantom i fizykoterapeutom..

Artykuły medyczne , akcesoria ortopedyczne, noszone przez osoby cierpiące na urazy narządu ruchu, ciśnieniomierze i środki pomocnicze.

Jesteś profesjonalistą i kupujesz sprzęt od profesjonalistów.. Ty jesteś osobą, która decyduje, czy chce się skontaktować z nami . Świadczymy usługi w zakresie zaopatrzenia medycznego zgodnie z podpisaną umową z Narodowym Funduszem Zdrowia                               

Zasady refundacji przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych

 

 

 

 

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego przysługuje Państwu refundacja przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych np. wózki inwalidzkie,, aparaty ortopedyczne, materace przeciwodleżynowe, laski i kule, a także pieluchomajtki, cewniki ,sprzęt stomijny. …..

 

Przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze są refundowane w różnej wysokości, raz w trakcie leczenia danego schorzenia lub na określony czas. Wysokość refundacji oraz okres użytkowania określają przepisy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu zaopatrzenia w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi oraz środkami pomocniczymi (Dz. U. z dnia 31 sierpnia 2009r Nr 139 poz. 1141)

 

Krok pierwszy – zlecenie od lekarza

 

W przypadku, gdy lekarz zdiagnozuje u Państwa konieczność korzystania z określonego przedmiotu ortopedycznego lub środka pomocniczego wystawia na nazwisko pacjenta "Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi i środki pomocnicze, jeżeli natomiast wymagać będziecie Państwo zaopatrzenia w środki pomocnicze przysługujące comiesięcznie lekarz wystawi zlecenie na druku „Zlecenie na zaopatrzenie w środki pomocnicze przysługujące comiesięcznie”

 

 

Krok drugi – potwierdzenie zlecenia

 

Otrzymane zlecenie lekarskie musi zostać potwierdzone przez Oddział Wojewódzki NFZ, na terenie którego jesteście Państwo zarejestrowani. Zlecenie może być potwierdzone osobiście przez pacjenta, inną osobę w jego imieniu posiadająca pisemne upoważnienie lub drogą pocztową . Do potwierdzenia zlecenia przez NFZ niezbędny jest dowód osobisty oraz aktualny dowód ubezpieczenia.

 

Zlecenia na wszystkie refundowane przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze są ważne przez 30 dni od daty wystawienia zlecenia przez lekarza (zgodnie z art. 111 Kodeksu cywilnego). Zlecenie na środki pomocnicze przysługujące comiesięcznie jest ważne do końca miesiąca, na który zostało wystawione, nie dłużej jednak niż 30 dni.

 

Krok trzeci – zakup przedmiotu

 

Mając potwierdzone zlecenie lub zlecenie możecie Państwo zgłosić się do wybranej placówki, która podpisała umowę z NFZ w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi i środkami pomocniczymi. Wybór konkretnej placówki danego typu należy do Państwa .

 

 

 

Zasady refundacji

 

 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia refundacja danego środka czy przedmiotu przysługuje Państwu na konkretny okres czasu i dopiero po jego upływie możliwe jest wystawienie przez lekarza kolejnego zlecenia, dlatego warto uważnie dokonywać zakupu zaopatrzenia - by wybrany produkt był zgodny ze zleceniem lekarza, spełniał Państwa oczekiwania i funkcje zdrowotne przez cały okres użytkowania.

 

 

 

 

 

Podstawy prawne:

 

1. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu zaopatrzenia w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi oraz środkami pomocniczymi (Dz. U. z dnia 31 sierpnia 2009r Nr 139, poz. 1141)

2. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 10 lutego 2010r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu zaopatrzenia w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi oraz środkami pomocniczymi (Dz. U. Nr 31, poz. 166)

3. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 stycznia 2011r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu zaopatrzenia w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi oraz środkami pomocniczymi (Dz. U. Nr 23, poz. 127)

4. Zarządzenie Nr 58/2009/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 października 2009r. (z późn. zm.)

 

 

 

 

 

 

Kontakt

66-200 Świebodzin,
Wałowa 14c

68 476... 35 69więcej

Wyślij wiadomość

Proszę podać treść wiadomości

Błędnie wypełniony adres

Nieprawidłowy telefon

Administratorem danych osobowych są NNV sp. z o.o. i Ogłoszeniodawca. Cele przetwarzania i Twoje prawa.

  kod bezpieczeństwa

Twoja wiadomość została wysłana.

Wystąpił bład podczas wysyłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

Ok


Godziny otwarcia: zamknięte

  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Czw
  • Pt
  • So
  • Nd